Tērbatas iela

Vēl pavisam nesen katrs sēdējām savās mājās un ejot ārā, devāmies pastaigās ar savu ģimeni vai vieni paši. Tajā laikā šķita pavisam neloģiski apmeklēt vietas, kur pulcējas vairāk cilvēku. Doma par koncertiem un citiem pulcēšanās pasākumiem šķita ļoti dīvaina. Lai gan vēl nesen stāvējām veikalu rindās cieši blakus viens otram, drūzmējāmies koncertos un citviet. Tomēr tagad brīžīem šķiet, ka viss ir mainījies un kārtībā. Bet pārāk ātrā noteikumu neievērošana var izmaksāt daudz. Tērbatas iela un tās aizvēršana automašīnām, ir izmainījusi pilsētas tēlu. Lai gan ir daudz lielisku iemeslu, kāpēc ir vērts apmeklēt no auto tukšo ielu, tomēr ir arī mīnusi. Pagājušā sestdiena izrādījās liktenīga. Cilvēki Tērbatas ielā diemžēl neievēroja drošības noteikumus.

Tērbetas iela un dzīves svinēšana

Tērbatas iela automašīnām aizvērta uz veselu mēnesi. Noteikti atceramies, ka pagājušajā vasarā, vairākas Rīgas ielas nedēļas nogalē bija atvērtas tikai gājējiem. Tomēr tagad lēmums pieņemts par garāku periodu. Tas ir sava veida eksperiments un tad jau secināsim, kas un ko ir izdomājuši.

Viena cilvēku daļa šo ideju sauc par lielisku. Palielinās gaisa kvalitāte pilsētā, iela kļūst klusa, zaļa un vēl pietam tajā notiek svētki. Savukārt otra cilvēku daļa nesaprot, kāpēc jāaizslēdz viena no svarīgajām Rīgas centra ielām. Pastāv uzskats, ka neviens taču tur neies. Bet darbi parādījuši pilnīgi kaut ko citu. Iela ir zaļa, kustīga un pilna ar brīvības sajūtu. Tajā tiek atvērtas ielu kafejnīcas, iznesti zaļumi, notiek pasākumi. Dzīve īsumā sakot pa īstam kūsā!

Tērbatas iela – ierobežojumu neievērošana

Tomēr nepavisam tālā pagātnē ir stingri ierobežojumi un arī šobrīd neviens nav atcēlis 2 metru distancēšanos. Jautrības vilnis Tērbatas ielā sita augstu vilni, līdz ar to otrās dienas ielas svinēšanas pasākumi tika atcelti. Jāsaka, ka samērā loģiski un saprotami. Jo lielajai burzmai varēja sekot patiešām lielas sekas. Šobrīd par laimi izskatās, ka esam tikuši cauri sveikā.

Mēs aicinām prātīgi un nesteidzoties svinēt vasaru Rīgā! Izvēloties vietas, kas neapdraud jūsu un citu veselību. Tikai tādā veidā priekšā būs droša un veselīga nākotne. Ir taču tik daudz parku un citu vietu Rīgā, kur neuzturas daudz cilvēku. Atliek vien doties izpētīt sev tuvāko apkārti, paklīst pa ielām un ieliņām, kur parasti nerādieties. Bieži vien tieši sev tuvākajās teritorijās izdodas atrast interesantas un vēl neatklātas vietas. Viens pagrieziens patiesi var aizvest uz vēl neredzētām vietām. Dodieties ar kājām vai iepazīstiet ar velo.

Lai izdodas un tiekamies jau drīzumā!