Rīgas domes vēlēšanas tuvojas

Augusta beigas tuvojas. Tas nozīmē, ka visa Rīga jau gatavojas rudenim. Tie, kas saistīti ar skolas atsākšanos, to notiekti izjūt daudz aktīvāk. Būs atkal jāpierod pie skolas rutīnas, lielākiem sastrēgumiem un disciplīnas. Tomēr šajā gadā augusts nenozīmē tikai vasaras beigas un skolas tuvošanos. Šogad augusta beigas nozīmē arī Rīgas domes vēlēšanas. Iespējams, beidzot būsim sagaidījuši pozitīvas pārmaiņas un kārtību.

Rīgas domes vēlēšanas

Pilsētas domes vēlēšanas norisināsies 29. augustā. Ja šajā datumā netiekat nobalsot, droši varat datumu vai vietu mainīt uz sev ērtāku. Galvenais būt atbildīgiem un doties izdarīt izvēli. Pat, ja liekas – mana balss jau neko nemainīs – tad, ko darīt, ja tā domās visi. Tāpēc mēs stingri aicinām ieplānot tās 10 min un aizdoties nobalsot un izdarīt labāko no visām izvēlēm. Ja paši neko nedarīsim, tad neviens cits mūsu vietā arī nedarīs.

Šogad kampaņās iesaistījušies par populāri influenceri, kas aicina doties balsot. Tāpat interesants radījums tiek filmēts LTV1, kur partiju pārstāvjiem jādodas pretī dažādiem izaicinājumiem.

Vēl mūsu ieteikums būtu veltīt laiku arī tam, lai iepazītos ar partiju programmām. Viens ir tas, ko partijas stāsta un raksta savās reklāmās un sociālajos tīklos. Bet otrs ir tas, ko viņi raksta savās programmās. Palasiet, izvērtējiet, kas jums ir svarīgs no tā visa un izdariet izvēli. Aicinām arī neietekmēties no draugu ieteikumiem. Ietekmējoties no citiem, jūs nevariet zināt, kādu iemeslu dēļ viņi ir izvēlējušies tieši konkrēto partiju. Vai varbūt arī viņus kāds ir ietekmējis.

Vēl ieteikums būtu papētīt izvēlētās partijas galveno cilvēku vēsturi. Ļoti iespējams var izrādīties tā, ka programmā un reklāmās viss izskatās skaisti, tomēr cilvēka iepriekšējā darbība saka kaut ko pavisam pretēju. Skaidrs, ka nevar akli paļauties uz sacīto, jāpēta darbi un varbūt kaut kādā ziņā jāpaļaujas arī uz intuīciju.

Lai nu kā, jāiet balsot ir! Tas nu patiešām ir skaidrs. Pat, ja neticat nevienam no kandidātiem, tāpat ir jādodas vēlēt. Tā teikt jāizvēlas mazākais iespējamais ļaunums. Nedrīkstam dot iespēju citiem noteikt mūsu pilsētas valdošos.