Rīgas svētku aktivitātes un notikumu kalendārs

Rīgas svētki 2019

Vairs nav ilgi palicis laika līdz galvaspilsētas svētkiem. Kā jau parasti, pilsētas svētki liecina par vasaras došanos uz beigu pusi, bet nav ko skumt. Rīga pulcēs pilnu pilsētu ar iedzīvotājiem un pilsētas viesiem no malu malām. Pilsēta ir burvīga, par to šaubu nav. Tā vilina gan Latvijas iedzīvotājus, gan ceļotājus no tuvākām un tālākām zemēm. Tāpēc domājams, ka arī svētki nebūs izņēmums. Kādas aktivitātes norisināsies Rīgas svētkos šajā 2019. gadā, par to mēs stāstīsim turpinājumā. Lai priecīgi un izdevušies svētki!

Rīgas svētku aktivitātes un notikumu kalendārs

16. augusts

Rīgas svētki norisināsies kā parasti trīs dienas un šajā gadā tie būs no 16. līdz 18. augustam. Līvu laukumā 16. augustā būs izstāde “Jūgendstila arhitektūra un māksla”. Esplanādē paredzēts Latvijas meistaru gadatirgus “Gabaliņš Latvijas. Latvijas leģendas”. Latvijas Nacionālajā arhīvā norisināsies izstāde ar nosaukumu “Šķūņu ielas noslēpumi”. Bet Mežaparkā piektdien notiks Lielais Mežaparka pikniks. Savukārt Kronvalda parkā un pilsētas kanālā norisināsies brīvostas Sup festivāls “Supiāde 2019”. Turpat notiks arī Rīgas brīvostas paviljons “Aquatorium”. Stacijas laukumā viesus priecēs koncertprogramma “Dziesmu tilti”. Mūzikas namā Daile norisināsies Dailes mūzikas salonvakars. Vakarā no plkst. 22:00 paredzēts skaists muzikālu strūklaku un ūdens gaismu uzvedums “Ūdens stāsts mēness gaismā” – pilsētas kanālā pie pilsētas brīvostas.

17. augusts

17. augustā no paša rīta Lucavsalā aktīvās atpūtas parkā notiks pludmales spēles un Latvijas skeitborda čempionāts. Daugavas akvatorijā no Adrejostas līdz Vanšu tiltam paredzētas pludmales spēles un Rigas kauss burāšanā bērniem un jauniešiem. Lucavsalā notiks arī starptautiskās suņu adžiliti sacensības Rigas kauss 2019. Sestdienā paredzēta arī Latgales diena Rīgā Neatkarības laukumā. Esplanādē paredzēta Maizes iela. Doma dārzs būs veltīts bērniem, tur notiks pasākums “Doms bērniem 2019”. Ķīpsalā pie Swedbank ēkas norisināsies pludmales spēles un florbols. Arī sestdienā Esplanādē turpināsies Latvijas meistaru gadatirgus. Grāmatu iela paredzēta Vērmanas dārzā, bet Strazdumuižas parkā notiks ciemata svētki 2019. Uzvaras parkā pēcpusdienā būs iespējams redzēt zirgus. Daugavā pie Vanšu tilta turpināsies kauss burāšanā 2019. Spīķeros notiks gardas izvirtības Rigas svētku restorānā. Kā jau ierasts, norisināsies arī Aviācijas svētki “Riga fly-in 2019”.

Būs vēl daudz citi dažādi pasākumi un notikumiem. Aicinām sekot līdzi oficiālajā Rigas svētku mājas lapā.