Šodien ir otrdiena,  6. decembris - Nikolajs, Niklāvs, Niks
Decembris, 2016  
P O T C Pk S Sv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
AIZVĒRT
Galvenā lapa

LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

 
Jaunumi
Ar noslēdzošajiem semināriem Rīgā un Mārupē izglīto par Zaļā iepirkuma piemērošanu pašvaldību iepirkumos
06.12.2016
Lai veicinātu zaļā publiskā iepirkuma (ZPI) izmantošanu valsts un pašvaldību institūciju rīkotajos konkursos, šī gada 14.decembrī Mārupē un 15.decembrī Rīgā notiek pēdējie divi noslēdzošie bezmaksas semināri „Zaļā iepirkuma piemērošana pašvaldību publiskajos iepirkumos”, kuros ikviens varēs iegūt praktiskus ieteikumus iepirkumu dokumentācijas sagatavošanā un atbilstošu ZPI kritēriju izstrādē. Tajā aicināti piedalīties pašvaldības, to iestādes un uzņēmumi, kā arī ikviens interesents.
LIAA uzsāk projektu pieņemšanu 15 biznesa inkubatoros visā Latvijā
05.12.2016
Š.g. 1.decembrī sākas projektu pieņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) 14 reģionālajos biznesa inkubatoros visā Latvijā, kā arī Rīgas Radošo industriju biznesa inkubatorā. Plānots, ka septembrī darbu uzsākušie inkubatori veicinās auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, tādējādi gan attīstot Latvijas ekonomiku, gan veicinot reģionālo izaugsmi.
Rīgas plānošanas reģions izstrādājis un aizstāvējis Briselē Siltumapgādes attīstības rīcības programmu
15.11.2016
Rīgas plānošanas reģions (RPR) sadarbībā ar SIA “Ekodoma” enerģētikas plānošanas ekspertiem izstrādājis Siltumapgādes attīstības rīcības programmu (tematisko plānu 2014.-2020. gadam) ar vadlīnijām, kas ļaus reģiona pašvaldībām sasniegt labākus energoplānošanas rādītājus.
Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija aicina pieteikties 2016. gada balvai
02.11.2016
Lai izceltu un godinātu Latvijas privātā un publiskā sektora, akadēmiskās vides pārstāvju un privātpersonu ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā, popularizēšanā, LATA izsludina konkursu “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balva 2016”.
10. novembrī Rīgā notiks seminārs par Energoefektivitātes likuma prasībām uzņēmumu energoefektivitātei
02.11.2016
Šā gada 10. novembrī Ekonomikas ministrijā notiks seminārs uzņēmējiem par Energoefektivitātes likuma prasībām uzņēmumu energoefektivitātei.
 
 
 
 
RPR projektu datu bāze  
 
 
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  
   
  Jaunumi uz e-pastu

  Jautā administrācijai!
   
   
   
   
   
   
   
  Noderīgas saites
   
   
   
   
  Kopā portālu apmeklējuši
  5653 viesi
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi