Šodien ir sestdiena,  21. oktobris - Urzula, Severīns
Oktobris, 2017  
P O T C Pk S Sv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Galvenā lapa

  LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

  Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

  Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

  Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

  Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

  Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

   
  Jaunumi
  “NSB CoRe” ietvaros diskutēs par Rail Baltica ietekmi uz tranzīta nozari
  20.10.2017
  Projekta “NSB CoRe” ietvaros šī gada 20. oktobrī Rīgas dome (511.telpa) notiek apaļā galda diskusija “Intermodalitāte Ziemeļjūras – Baltijas jūras transporta koridorā”.
  Ar kopīgu partneru tikšanos atklāj jauno ostu attīstības projektu
  17.10.2017
  17.oktobrī notika Igaunijas – Latvijas programmas projekta “Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā” / ESTLAT HARBOURS uzsākšanas sanāksme, pulcējot vairāk kā 50 dalībniekus no Latvijas un Igaunijas – projekta partnerus, jahtu ostu pārstāvjus, tūrisma, ministriju un pašvaldību speciālistus.
  Par Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāju ievēlēta Daiga Jurēvica
  16.10.2017
  Pirmajā jaunā sasaukuma Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē par Rīgas plānošanas reģiona priekšsēdētāju ir ievēlēta Daiga Jurēvica, Carnikavas novada domes priekšsēdētāja.
  Rīgā tiksies projektu partneri, sākot jaunu projektu ostu atīstīšanai
  12.10.2017
  Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu un Igaunijas Mazo jahtu ostu attīstības centru, iesaistot partnerus no 12 Latvijas jahtu ostām un 9 Igaunijas jahtu ostām, ir uzsācis vērienīgu Igaunijas – Latvijas programmas atbalstītu projektu “Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā “ / ESTLAT HARBOURS.
  Vienota ostu tīkla izveidē Latvijā plānots ieguldīt 5,9 miljonus eiro
  10.10.2017
  Rīgas plānošanas reģiona un Kurzemes plānošanas reģiona ostās tiek uzsākts nozīmīgs tūrisma projekts, kura mērķis ir izveidot vienotu jahtu ostu tīklu Latvijā un Igaunijā ar kvalitatīviem pakalpojumiem, kas ļautu nākotnē attīstīt burāšanas tūrismu un piesaistīt ārvalstu burātājus no Skandināvijas un citām valstīm.
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi